O nas

W skład Pini Group wchodzi 5 firm zlokalizowanych w Europie: we Włoszech, na Węgrzech i w Polsce.

We Włoszech Pini posiada 3 zakłady: jeden przetwórstwa mięsnego, gdzie produkowana jest Bresaola, tradycyjna włoska suszona szynka wołowa oraz 2 ubojnie: Pini Italia oraz Ghinzelli SRL.

Węgry są kolebką pierwszej ubojni Pini Group, Hungary Meat KFT.

Największa ubojnia Pini Group zlokalizowana jest w Polsce, jest to ubojnia Pini Polonia.

Pini Polonia Sp. z o.o. rozpoczęła działalność 19 kwietnia 2010 r. Aktualnie jest to największy i najnowocześniejszy zakład w Polsce w zakresie uboju trzody chlewnej i rozbioru mięsa wieprzowego. Produkcja stanowi 30% całościowego wytwórstwa na rynku polskim oraz zajmuje trzecie miejsce spośród wszystkich firm produkcyjnych w Europie w branży mięsa wieprzowego. Potencjał firmy umożliwia ubój i rozbiór 16 000 sztuk trzody chlewnej dziennie, 80 000 sztuk tygodniowo, co daje 4 000 000 sztuk rocznie. Tak wysoką efektywność zawdzięczamy 14 liniom rozbioru, odkostniania i obróbki, które zapewniają płynną produkcję. Sposób klasyfikowania tusz odpowiada systemowi SEUROP. Pini koncentruje się na handlu wewnątrz kraju, współpracuje z najpotężniejszymi polskimi i europejskimi sieciami supermarketów, które zaopatruje w 1 500 ton towaru tygodniowo. Nowoczesna technologia i wysokiej jakości surowiec zapewnia bezpieczeństwo i wysoką jakość produktów, zakład posiada certyfikat BRC, ISF oraz HACCP.

Posiadamy uprawnienia eksportowe do ponad 85 państw, w tym: do Unii Europejskiej, USA, Kanady, Chile, Singapuru, Hong-Kongu, Afryki, Ukrainy i wielu innych. Głównymi kierunkami eksportu jest rynek USA oraz Kanady, gdzie ilość wywożonego towaru wynosi ponad 2 500 ton miesięcznie oraz Hong Kong, gdzie wysyłamy 3 000 ton w miesiącu.

Dzięki konsekwentnie realizowanym strategiom handlu i dystrybucji zakład umacnia swoją pozycję na rynku krajowym i za granicą, tak aby marka Pini stała się najlepiej rozpoznawalną marką na rynku produktów mięsnych. Usytuowanie zakładu w centralnej Polsce zapewnia łatwą dostępność produktów wszystkim klientom, a zespół doświadczonych pracowników jest zawsze do dyspozycji. Aby przybliżyć firmę obecnym, jak i przyszłym klientom Pini uczestniczy w międzynarodowych targach spożywczych oraz stwarza możliwości poznania procesu technologicznego swoim odbiorcom na specjalnie organizowanych prezentacjach.

Pini Group została założona przez rodzinę Pini, która od pokoleń związana jest z branżą mięsną.

Rodzina Pini zaczęła swoją działalność od otwarcia małego zakładu przetwórstwa w północnej części Włoch, stopniowo rozrastając się, doszła do utworzenia jednej z największych firm w branży mięsa wieprzowego na świecie (z biurami zlokalizowanymi w Japonii, Chinach, USA, Rumunii oraz we Włoszech).

Poniżej wykaz kilku dat mających duże znaczenie dla rodziny Pini na przekroju wieloletniego rozwoju firmy:

1982, rozpoczęto produkcję suszonej wołowej szynki zwanej Bresaola, będącej popularnym tradycyjnym włoskim wyrobem z górnej zrazowej wykonanym bardzo dokładną metodą obróbki.

1987, zbudowano pierwszy zakład, Pini Bresaole SRL, gdzie rozpoczęto przemysłową produkcję szynki Bresaole.

1989, zakład Bresaole został rozbudowany, aby sprostać potrzebom rynku.

1994, kolejny stopień rozwoju dla zakładu Bresaole, w którym wydajność produkcyjna wzrosła do 30 000 sztuk tygodniowo.

1997, powstała pierwsza ubojnia rodziny Pini, zlokalizowana na Węgrzech, Hungary Meat KFT z możliwością uboju 30 000 sztuk trzody chlewnej tygodniowo.

2010, rodzina Pini przeniosła się aby zamieszkać w Polsce, gdzie zostaje zbudowany jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów w Europie, Pini Polonia Sp. z o.o., którego wydajność sięga 80 000 sztuk trzody chlewnej tygodniowo.

2012, powstała nowa fabryka przetwórstwa mięsa Hamburger Pini Sp. z o.o. specjalizująca się w plastrowaniu i porcjowaniu surowca na potrzeby supermarketów oraz bardzo wymagającego rynku azjatyckiego; możliwości produkcyjne firmy wynoszą 1 500 ton tygodniowo.

2013, zakupiono dwie ubojnie we Włoszech, Pini Italia (ex Bertana) oraz Ghinzelli SRL, których moce ubojowe wynoszą 40 000 sztuk tygodniowo.

2015, powstała nowa fabryka przetwórstwa mięsnego, Pini Polska Sp. z o.o., specjalizująca się w produkcji gotowanych, suszonych i gotowych do spożycia produktów, z możliwościami produkcyjnymi do 2 000 ton tygodniowo.

Logo Header Menu